Hiroshige Yanagimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshige Yanagimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshige Yanagimoto
Data e lindjes (1972-10-15) 15 Tetor, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1998Sanfrecce Hiroshima
1999–2002Gamba Osaka
2003–2006Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1995–1997Japonia30(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshige Yanagimoto (lindur më 15 Tetor 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 12 0
1996 13 0
1997 5 0
Gjithsej 30 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]