Hjo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hjo
Qytet
noform
Pamje nga sheshi i Hjo
Vendndodhja
Hjo is located in Suedia
Hjo
Hjo

Koordinatat: 58°18′V 14°17′L / 58.300°V 14.283°L / 58.300; 14.283

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Popullsia 6,094 banorë
Dendësia 1,343 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 544 3X
Prefiksi (+46) 503

Hjo është qytet në provincën Västergötland, Suedi. Ndodhet në bregdetin perëndimor të liqenit Vättern, 16 kilometra në jug të Tibros.