Holly Davidson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Holly Davidson
Lindi më 1980
Vendlindja Shropshire, Angli
Kombësia angleze
Profesioni aktore

Holly Davidson është një aktore angleze, lindur më 1980Shropshire, Angli.

Ajo është më e njohur për rolët e saj në seritë Renford Rejects, The Bill dhe Casualty, dhe rolët në filmat Final Cut dhe të ardhshmën Van Wilder 2.

Ajo është edhe motra e aktorës Sadie Frost.

Holly Davidson luan edhe në qershor 2006 si Kara në filmin Perfect Woman, prodhuar nga Olympus Production Limited dhe është planua të shfaqët në fundë të këtij viti.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.