Horacio Matviyko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Horacio Matviyko
Të dhëna vetjake
U lind më11 tetor 1953
Zagreb, Kroaci
Vdiq më13 janar 2022
Split, Kroaci
Bashkëshortja/etIva Matviyko (i lindur më 4 maj 1964) (e divorcuar)

Horacio Matviyko është një ish politikan dhe mjek kroat

Horacio Matviyko është i divorcuar nga Iva Matviyko.

Horacio Matviyko vdiq më 13 janar 2022Split.