Politikani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Politikan)
Jump to navigation Jump to search

Politikani është një person që merret me politikë. Ky definicion, jo rrallë herë, merr konotacion të përgjithësuar përgjatë linjave shoqërore.

 Commons: Politicians – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale