Qeveria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Qeveria është struktura administrative që drejton një shtet. Përbehet nga anëtare të zgjedhur nga Kryeministri.Asnje shtet nuk mund te funksionoje pa qeverine e tij dhe administraten perkatese,e cila zbaton ligjet