Politikani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Politikani është një person që merret me politikë. Ky definicion, jo rrallë herë, merr konotacion të përgjithësuar përgjatë linjave shoqërore.

 Commons: Politicians – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale