Horst Köppel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Horst Köppel
Të dhënat personale
Emri i plotëHorst Köppel
Data e lindjes (1948-05-17) 17 Maj, 1948 (73 vjeç)
Vendi i lindjesStuttgart, Gjermania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1968VfB Stuttgart61(25)
1968–1971Borussia Mönchengladbach100(23)
1971–1973VfB Stuttgart63(19)
1973–1979Borussia Mönchengladbach84(16)
1976Vancouver Whitecaps12(1)
1977Vancouver Whitecaps8(0)
1979–19811. FC Viersen
Ekipi kombëtar
1968–1973Gjermania11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Horst Köppel (lindur më 17 Maj 1948) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1968 3 0
1969 0 0
1970 0 0
1971 6 2
1972 0 0
1973 2 0
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]