Horta de Sant Joan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Horta de Sant Joan
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Horta de Sant Joan is located in Spanjë
Horta de Sant Joan
Horta de Sant Joan

Koordinatat: 40°57′23″V 0°18′59″L / 40.95639°V 0.31639°L / 40.95639; 0.31639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 119 km2
Lartësia 542 m (m.n.d.)
Popullsia 1307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43071
Koordinatat 40° 57′ 23″ Veri

0° 18′ 59″ Lindje

Horta de Sant Joan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Horta de Sant Joan ka 1307 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 119 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]