Hotaru Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hotaru Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëHotaru Yamaguchi
Data e lindjes (1990-10-06) 6 Tetor, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri41
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2015Cerezo Osaka
2016Hannover
2016–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2013–Japonia30(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hotaru Yamaguchi (lindur më 6 Tetor 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 8 0
2014 7 0
2015 9 1
2016 6 1
Gjithsej 30 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]