Hoyos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hoyos
Komunë
Vendndodhja
Hoyos is located in Spanjë
Hoyos
Hoyos

Koordinatat: 39°42′V 6°21′P / 39.700°V 6.350°P / 39.700; -6.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Sierra de Gata, Qarku Sierra de Gata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 988 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Hoyos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Sierra de Gata, të provincës Cáceres, në Extremadura. Hoyos ka 988 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hoyos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale