Hubert Védrine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hubert Védrine lindi më 31 korrik 1947Saint-Sylvain-BellegardeDépartement Creuse, Francë, është një politikan socialist francez dhe nga 1997-2002 ishte në qeverine e Lionel Jospin, nën presidentin Jacques Chirac, ministër i jashtëm i republikës franceze.

Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]