Huerta, Salamanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huerta, Salamanca
Komunë
Vendndodhja
Huerta, Salamanca is located in Spanjë
Huerta, Salamanca
Huerta, Salamanca

Koordinatat: 40°58′5″V 5°28′8″P / 40.96806°V 5.46889°P / 40.96806; -5.46889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.2 km2
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Popullsia 312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 58′ 5″ Veri

5° 28′ 8″ Perëndim

Huerta, Salamanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun e provincës Salamanca, në Castile dhe León. Huerta, Salamanca ka 312 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.2 km2.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]