Jump to content

Huracán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Huracán (Uragani) është një telenovelë meksikane e vitit 1997, me regjisor Alejandro Camacho dhe shkrimtar Orlando Merino.

Filmi u xhirua në Mazatlán, Sinaloa, Meksiko.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Eduardo Palomo... Ulises
 • Angelica Rivera... Elena
 • Alexis Ayala... Raimundo
 • Ludwika Paleta... Norma
 • Beatriz Aguirre... Dona Irasema
 • Alfredo Alfonso... Dr. Luna
 • Jesús Arriaga... Damián
 • Fernando Balzaretti... Ezequiel
 • Alejandra Barros... Rocío Medina
 • Manuel Benítez... Gregorio
 • Graciela Bernardos... Milagros
 • Luis Bernardos... Artemio
 • Guadalupe Bolaños... nënë Carmela