I rrituri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

I rritur nënkupton çdo person, që i ka mbushur 18 vjet, sipas Ligjit Themelor të Punës. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR ARSIMIN DHE AFTËSIMIN E TË RRITURVE Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine