I mituri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

I mitur është fjalë që nënkupton një person të moshës së re, zakonisht nën moshën 18 vjeçare.[1] I mitur quhet edhe ai njeri i cili është akoma në zhvillim e sipër, d.m.th. akoma nuk është zhvilluar plotësisht.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR SHËRBIME SOCIALE DHE FAMILJARE Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.