Ibahernando

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ibahernando
Komunë
Vendndodhja
Ibahernando is located in Spanjë
Ibahernando
Ibahernando

Koordinatat: 39°19′V 5°55′P / 39.317°V 5.917°P / 39.317; -5.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Francisco Giraldo Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 488 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.ibahernando.com

Ibahernando është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Ibahernando ka 488 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]