Identifikues digjital objektesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Crystal Clear app display.png Ky artikull në lidhje me Teknologjia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Digital Object Identifier (shkurt: DOI) (shqip: „Identifikues dixhital objektesh) është një identifikues i qartë dhe i vazhdueshëm për objekte fizike, dixhitale ose abstrakte.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i informacionit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]