Igor Lediahov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igor Lediakhov
Të dhënat personale
Emri i plotëIgor Lediakhov
Data e lindjes (1968-05-22) 22 Maj, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesSochi, Rusia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1989Rostov-on-Don
1990Dnipro Dnipropetrovsk
1991-1992Rotor Volgograd
1992-1994Spartak Moscow
1994-2002Sporting Gijón
1998Yokohama Flügels
2002-2003Eibar
Ekipi kombëtar
1992Flag of the Soviet Union.svg Bashkimi Sovjetik7(1)
1992–1994Flag of Russia.svg Rusia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Igor Lediakhov (lindur më 22 Maj 1968) është një ish-futbollist rus.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin sovjetike, reprezentacionin rus ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Soviet Union.svg Bashkimi Sovjetik
Vite Ndeshje Gola
1992 7 1
Gjithsej 7 1
Flag of Russia.svg Rusia
Vite Ndeshje Gola
1992 2 0
1993 5 0
1994 1 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]