Ilian Stoyanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ilian Stoyanov
Të dhënat personale
Emri i plotë Ilian Stoyanov
Data e lindjes (1977-01-20) 20 Janar, 1977 (41 vjeç)
Vendi i lindjes Kyustendil, Bullgaria
Pozita ne fushë Mbrojtës
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1995-1996 CSKA Sofia
1996-2000 Velbazhd Kyustendil
2000-2004 Levski Sofia
2005-2007 JEF United Chiba
2007-2010 Sanfrecce Hiroshima
2011 Fagiano Okayama
Ekipi kombëtar
1998–2010 Flag of Bulgaria.svg Bullgaria 40 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ilian Stoyanov (lindur më 20 Janar 1977) është një ish-futbollist bullgar.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin bullgar ka luajtur 40 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Bulgaria.svg Bullgaria
Vite Ndeshje Gola
1998 2 0
1999 5 0
2000 4 0
2001 2 0
2002 1 0
2003 5 0
2004 9 0
2005 3 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 6 0
2010 3 0
Gjithsej 40 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]