Ilija Nikollovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ilija Nikollovski (maqedonisht: Илија Николовски; i lindur më 6.7.1948, në Pançareva) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ilija Nikollovski kandidoj si pjesë e PPQBM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ilija Nikollovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)