Ilir Gjoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ilir Gjoni (Gjonaj) ishte Ministër i Mbrojtjes i Shqipërisë në vitin 2000 si dhe Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës 12 shtator, 2001 - 29 janar, 2002 .


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.