Jump to content

Internet Broadway Database

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Internet Broadway Database (IBDB) është një database online i prodhimeve të Teatrit të Broadway dhe personelit të tij. Webfaqja gjithashtu ka applikacione korrensponduese për telefonët e menqur për sistemet iOS dhe Android[1][2][3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "The Broadway League develops IBDB application". Marrë më 2012-07-26. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Broadway League Releases IBDB App for iOS Devices". Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 2012-07-26. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Broadway League's New IBDB App for iPhone, iPad and iPod Touch Links Theatergoers with Centuries of Theater". Arkivuar nga origjinali më 19 gusht 2019. Marrë më 2012-07-26. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]