Irfan Sabir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irfan Sabir
Irfan Sabir 2015.jpg
Anëtar i Asamblesë Legjislative të Albertës për Calgary-McCall
5 maj 2015 – në vazhdim
Paraardhësi: Darshan Kang
Të dhënat personale
Lindi më: 19 dhjetor 1977
Lindi në: Rawalakot, Azad Kashmir, Pakistan
Shkolla e kryer: Universiteti Calgary
Partia politike: Alberta NDP

Irfan Sabir (lindi më 19 dhjetor 1977) është avokat dhe politikan kanadez i cili në zgjedhjet e vitit 2015 në Asamblenë Legjislative të Albertës duke përfaqësuar distriktin elektoral të Calgary-McCall.[1][2] Ai tani është Ministri i Shërbimit Njerëzor në Kabinetin Alberta.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]