Irida Dragoti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Irida Dragoti lindur në Shqipëri, këngëtare lirike. Bazat e këngës lirike i ka hedhur në Liceun “Jordan Misja” në Tiranë e më pas ka vazhduar formimin e saj profesinal në “Santa Cecilia” në Romë dhe është specializuar më vonë në Konservatorin e Parmës. Ka debutuar për herë të parë në Shqipëri.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Inhtervist me zojen Irida