Isabella Karle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isabella Karle
Isabella Karle 2009.jpg
Lindi më (1921-12-02)2 Dhjetor, 1921
Vendlindja Detroit, SHBA
Nënshtetësia Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Arsimimi University of Michigan
Profesioni akademike, kimiste dhe shkencëtare

Isabella Karle (e lindur më 2 dhjetor, 1921) është një akademike, kimiste dhe shkencëtare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Isabella Karle lindi më 2 dhjetor 1921, në Detroit, Shtetet e Bashkuara. Ajo ka diplomuar në Universitetin e Michiganit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]