Jump to content

Isao Iwabuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Isao Iwabuchi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëIsao Iwabuchi
Datëlindja(1933-11-17)nëntor 17, 1933
VendlindjaTochigi, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Keio BRB
Karriera ndërkombëtare
1955–1958Japonia8(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Isao Iwabuchi (17 Nëntor 193316 Prill 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 3 1
1956 3 1
1957 0 0
1958 2 0
Gjithsej 8 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]