Jump to content

Ivan Stoilkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ivan Stoilkoviq (maqedonisht: Иван Стоилковиќ; i lindur më 15.2.1962, në Kumanovë) është një politikan serb nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ivan Stoilkoviq kandidoj si pjesë e PDSM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

  1. ^ "Ivan Stoilkoviq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)