Ivana Tufegxhiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ivana Tufegxhiq (maqedonisht: Ивана Туфегџиќ; e lindur më 11.2.1993, në Shkup) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Ivana Tufegxhiq kandidoj i pavarur dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Ivana Tufegxhiq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.