Ivars de Noguera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivars de Noguera
Komunë
Stema_figuraBandera d'Ivars de Noguera.svg
Vendndodhja
Ivars de Noguera is located in Spanjë
Ivars de Noguera
Ivars de Noguera

Koordinatat: 41°51′V 0°36′L / 41.850°V 0.600°L / 41.850; 0.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Pere Magrí i Latorre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.14 km2
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Popullsia 340 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ivarset, ivarseta
Zona Kohore UTC+1

Ivars de Noguera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Ivars de Noguera ka 340 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]