Jérez del Marquesado

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jérez del Marquesado
Komunë
Vendndodhja
Jérez del Marquesado is located in Spanjë
Jérez del Marquesado
Jérez del Marquesado

Koordinatat: 37°11′7″V 3°9′28″P / 37.18528°V 3.15778°P / 37.18528; -3.15778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Guadix
Kryetari i Bashkisë Antonio Gámez Martos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.29 km2
Lartësia 1230 m (m.n.d.)
Popullsia 1109 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Jerezanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18518
Koordinatat 37° 11′ 7″ Veri

3° 9′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.jerezdelmarquesado.net

Jérez del Marquesado është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Guadix, të provincës Granada, në Andalusia. Jérez del Marquesado ka 1109 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]