Jagoda Shahpaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jagoda Shahpaska (maqedonisht: Јагода Шахпаска; e lindur më 18.3.1964, në Tepavcë, Manastir) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Jagoda Shahpaska kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Jagoda Shahpaska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)