James Mason Crafts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
James Mason Crafts

James Mason Crafts lindi më 8 mars 1839 në Boston dhe vdiq më 20 qershor 1917 në Ridgefield, Connecticut. Ishte kimist amerikan.