Jamie Donoughue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jamie Donoughue është një regjisor, producent dhe skenarist britanik. Ai është i njohur mirë për drejtimin e filmit të shkurtër Shok që nga i cili fitoj vlerësimin e kritikës dhe disa çmime, duke përfshirë edhe kandidimin për "Çmimi për filmin më të mirë të shkurtër" (Academy Award for Best Live Action Short Film) nga Academy Awards.[1][2][3]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Drejtori (Ekzekutiv) Prodhuesi Skenarist Aktor Roli Film studio Buxheti Box office
Overall
2015 Shok Po Jo Po Jo Eagle Eye Films

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Johnson, Zach (14 janar 2016). "Oscars 2016 Nominations: Complete List of Nominees". E! Online. Marrë më janar 14, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Coggan, Devan (13 janar 2016). "John Krasinski, Guillermo del Toro, Ang Lee to announce Oscar nominations". Entertainment Weekly. Time Inc. Marrë më janar 11, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Ford, Rebecca (14 janar 2016). "Oscar Nominations: The Complete List". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. Marrë më janar 14, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]