Jamie Foxx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Jamie Foxx është një Aktor nga ShBA-ja. Ishte kandidat për çmimin Golden Globe

të vitit 2005 në kategorinë protagonisti më i mirë në një rol muzikor ose komedi dhe në kategorinë protagonisti dytësor. Jamie Foxx u kandidua me rolin në filmin Ray për kategorinë e parë dhe me rolin në filmin Collateral në kategorinë e dytë.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.