Jarosllav Kvasov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yaroslav Kvasov
Të dhënat personale
Emri i plotëYaroslav Ihorovych Kvasov
Data e lindjes6 mars 1992
Vendi i lindjesSloviansk, Ukrainë
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Karriera në rini
2005–2009FC Olimpik Donetsk
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2010FC Olimpik Donetsk0(0)
2011–2016FC Zorya Luhansk4(0)
2014–2015JK Sillamäe Kalev (huazim)66(31)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yaroslav Kvasov (Ukrainisht: Ярослав Ігорович Квасов; lindi më 5 mars 1992) është futbollistë ukrainias i cili luan si sulmues.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 2011, ai nënshkroi kontratë me skuadrën FC Zorya Luhansk dhe pastaj nënshkroi për dy sezone për skuadrën JK Sillamäe Kalev si huazim.