Jean Dubuffet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Jean Dubuffet, është një piktor, dizajner dhe skulptor francez, i lindur 1901 në Le Havre dhe 1985 në Paris[1][2][3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.ledelarge.fr/11580_artiste_DUBUFFET_Jean
  2. ^ https://catalogue.bnf.fr/ark:/12148/cb119008529
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 14 janar 2022. Marrë më 15 janar 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)