Jennifer Taback

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jennifer Taback
Lindi më (1971-10-03) 3 Tetor, 1971 (49 vjeç)
Vendlindja New York City, SHBA
Nënshtetësia Amerikane
Arsimimi Universiteti i Çikagos
Profesioni akademike dhe matematikane

Jennifer Taback (e lindur më 3 tetor, 1971) është një akademike dhe matematikane nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo është profesore e matematikës në Kolegjin Bowdoin.[1]

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jennifer Taback lindi më 3 tetor 1971, në New York City. Jennifer Taback ka studiuar dhe diplomuar në Universitetin e Çikagos.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Jennifer Taback". www.bowdoin.edu. Marrë më 22 korrik 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]