Jump to content

Jesús Julián Lucendo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jesús Julián Lucendo
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJesús Julián Lucendo Heredia
Datëlindja (1970-04-19) 19 prill 1970 (54 vjeç)
VendlindjaPedro Muñoz, Ciudad Real, Spanjë
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1989–1990Barcelona1(0)
1990–1991Real Balompédica Linense
1991–1992Andorra
1992–1993FC Cartagena
1993–2002Andorra
2002–2008FC Santa Coloma
Karriera ndërkombëtare
1996–2003Andorra29(3)
Skuadra të menaxhuara
2006–FC Rànger's
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 7 qershor 2010
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 5 mars 2008

Jesús Julián Lucendo (lindur më 19 prill 1970) është një ish futbollistë ndërkombëtar andorras me orgjinë spanjolle. Ai ka zhvilluar 29 paraqitje me kombëtaren andorrase.[1] Ai ka pasur edhe një karrierë të gjerë gjithashtu, ku ka luajtur për një sezon me Barcelonën. Ai u tërhoq nga futbolli në nëntor 2003 pas një dëmtimi në gju.[2][3]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[4]

Kombëtarja andorrase
Viti Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 2 0
1998 7 2
1999 5 0
2000 4 1
2001 4 0
2002 1 0
2003 5 0
Total 29 3

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sésbastien, Duret. ""Andorra - Record International Players."". rsssf.com. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ ""Player retirements (2003/2004)."". GlobalSoccerTransferts.com. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Bright, Richard. ""Inzaghi is hopeful for Ajax match."". Telegraph.co.uk. Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 13 korrik 2021. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Jesús Lucendo". National Football Teams. Marrë më 28 shtator 2014. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]