Jiři Matyáš

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jiři Matyáš
Të dhëna vetjake
U lind më (1952-02-01) 1 shkurt 1952 (72 vjeç)
Pragë, Republika Çeke
Nënshtetësiaçeke
Partia politikePartia Social Demokrate Çeke
Bashkëshortja/etTereza Matyáš (i lindur më 1954) (1982-e sotme)
Fëmijët4
Punësimipolitikan ekonomist

Jiři Matyáš është një politikan dhe ekonomist çek.

Jiři Matyáš Unë iu bashkova Partisë Social Demokratike Çeke këtë vit.

Biografike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jiři Matyáš ose i lindur më 1 shkurt 1952Pragë dhe unë kam një familje për prindërit e mi.

Jiři Matyáš i martuar Tereza Matyáš në vitin 1982.

Jiři Matyáš ai ka katër fëmijë.

Jiři Matyáš ka një anëtar të familjes që njihni.

Lukáš Čermák (vëlla)

Aneta Matyáš (vjehrra)

Ondřej Matyáš (vjehrri)

Elijah Tesař (kushëriri)