Jimmy Wales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jimmy Donal "Jimbo" Wales

Jimmy Donal "Jimbo" Wales (është lindur më 7 gusht 1966 në Huntsville, Alabama) është themelues dhe president i fondacionit Wikimedia një organizatë jofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë dhe disa projekte tjera.

Wales gjithashtu është themelues i Wikit, e cila juridikisht nuk është e lidhur me Wikimedinë, në kuadër të secilës është themeluar projekti Wikicities.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jimmy Wales – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale