Johfiyeh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Johfiyeh
arabisht : جحفية
Fshat
noform
Vendndodhja
Johfiyeh is located in Earth
Johfiyeh
Johfiyeh (Earth)

Koordinatat: 32°29′21″V 35°49′35″L / 32.48917°V 35.82639°L / 32.48917; 35.82639

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4,000 banorë (2008)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 29′ 21″ Veri

35° 49′ 35″ Lindje

Johfiyeh (arabisht: جحفية) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]