John Grisham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
John Grisham
John-grisham-02145.jpg
Ditëlindja: 8 shkurt 1955
Vendlindja: Jonesboro, Arkansas, ShBA
Kombësia: Amerikanë
Zhanri: Thriller / Krim

John Grisham, origjinal Jonathan Algara Bommes, lindi më 8 shkurt 1955Jonesboro, Arkansas, ShBA. Është një shkrimtar i njohur nga ShBA për libra gjyqësor, thriller dhe krimi.