John Pemberton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga John S. Pemberton)
Jump to navigation Jump to search

John Stith Pemberton lindi më 8 korrik 1831Knoxville, Georgia; vdiq më 16 gusht 1888, ishte një farmacist dhe zbuluesi i Koka Kolës.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.