Jose Zepeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jose Zepeda
Jose Zepeda at his fight again Luis Arceo at the Thomas & Mack Center Las Vegas.jpg
Zepeda në luftën kundër Luis Arceo në Las Vegas
Lindi më 24 maj 1989
Vendlindja Long Beach, Kalifornia
Kombësia Flag of the United States.svg Amerikanë
Profesioni Boksier
Vitet aktiv 2009-

Jose Zepeda (lindi më 24 maj 1989) është boksier amerikanë me prejardhje meksikane.

Karriera[redakto | përpunoni burim]

Ai e filloi karrierën e tij më 2009.

Në dhjetor 2010, ai filloi të punojë me boksierin e famshëm Robert Alcazar ish-trajner për Kampionatin Botëror Oscar De La Hoya.

Në korrik 2013, ai luftoi kundër Ricardo Dominguez dhe fitoi me TKO në raundin e tretë.