Juncosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juncosa
Komunë
Vendndodhja
Juncosa is located in Spanjë
Juncosa
Juncosa

Koordinatat: 41°22′21″V 0°46′35″L / 41.37250°V 0.77639°L / 41.37250; 0.77639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 22′ 21″ Veri

0° 46′ 35″ Lindje

Juncosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Juncosa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale