Jup Henkes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jup Henkes,traineri i FC Bayern Munich

Josef "Jupp" Heynckes (lindur më 9 maj 1945Mönchengladbach,Gjermani) ishte një lojtar Gjerman që shumicën e karrieres e kaloi në klubin e Mönchengladbach-ut.Gjate karrieres se tij si menaxher fitoi 2 kampionate gjermanë dhe një UEFA Champions League me Real Madrid. Sot është menaxheri i FC Bayern München.