Kalaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kështjella)
Jump to navigation Jump to search


Kalaja:eshte monument historik dhe mbrojtes nga armiku

Definimi[redakto | përpunoni burim]

Arkitektura dhe zhvillimi[redakto | përpunoni burim]

Konstrukti[redakto | përpunoni burim]

Efektet mbrojtëse[redakto | përpunoni burim]

Struktura e brendshme[redakto | përpunoni burim]

Arti[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Kalatë në Shqipëri[redakto | përpunoni burim]

Elementet autoktone[redakto | përpunoni burim]

Kalatë në Kosovë[redakto | përpunoni burim]

Elementet autoktone[redakto | përpunoni burim]

Kalatë Evropiane[redakto | përpunoni burim]

Kalatë Botërore[redakto | përpunoni burim]

Revival castles and the castle as a country house[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e listave të kalave.


Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]