Kalaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja e Beratit, Shqipëri.


Kalaja është monument historik dhe mbrojtes nga armiku.

Arkitektura dhe zhvillimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Efektet mbrojtëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Struktura e brendshme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kalatë në Shqipëri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kalatë në Kosovë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kalatë Evropiane[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kalatë Botërore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e listave të kalave.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]