Kështjella Mesjetare e Zveçanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kështjella Mesjetare e Zveçanit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Zveçan, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 173/47; LZVM
Nr. i referencës 2876

Kështjella Mesjetare e Zveçanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 173/47 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]